fbpx
עדשות מגע
עדשות מגע
עדשות מגע
עולם עדשות המגע רחב ומגון ומכיל סוגים שונים של עדשות אשר נבדלות זאת מזאת בסוג החומר, מטרת השימוש ומשך ההרכבה. ככלל, קביעת מרשם ומתן עדשות מגע מתבצע בליווי אופטומטריסט או רופא עיניים.
תהליך מתן עדשות מגע באופטיקה שמשון הינו כדלקמן: ראשית אנו קובעים את מרשם המשקפיים, בהמשך אנו מבצעים מדידה של קימורי הקרנית ובין היתר בוחנים את שכבות הקרנית ולובן העין באמצעות מיקרוסקופ וזאת על מנת לוודא שעדשות המגע לא יהוו סיכון לבריאות העיין. בסוף התהליך האופטומטריסט בוחן את התנהגות עדשות המגע בעין הנבדק.

לאחר קביעה סופית של מרשם עדשות המגע, יש לבצע ביקורת תקופתית בפרקי זמן אשר הוגדרו מראש על ידי האופטומטריסט. בביקורת נבדקות העיניים והעדשות והשילוב של שתיהן.

סוגי עדשות מגע

עדשות רכות
עדשות מגע רכות הן העדשות הנפוצות ביותר בעולם. עדשות אלו מאופיינות בנוחות מקסימלית לאורך זמן ובעלות זמן הסתגלות קצר ביותר ואף מידי. הן מתאימות לאורך חיים דינמי ומשתנה. הן יציבות ומותאמות לעין ולכן אין להן נטייה ליפול מהעין – מה שהופך אותן אידיאליות לספורט ולפעילות גופנית. העדשות עשויות מחומרים מתקדמים המשלבים סיליקון והידרוג'ל המאפשרים, נוחות ומעבר חמצן גבוה – משמעות הדבר: זמן הרכבה ממושך מבלי לפגוע בבריאות העין. קטגוריית העדשות הרכות נחלקת לשלוש קטגוריות שונות ומתוך כל קטגוריה יש מבחר עצום של עדשות מגע הניתנות להרכבה:

  • עדשות חד פעמיות – המיועדות לשימוש חד פעמי, יומיומי.
  • עדשות רב פעמיות – מיועדות לשימוש לאורך תקופה מוגדרת. בעלות תוקף מרגע פתיחת האריזה: דו שבועי, חודשי.
  • עדשות קבועות – מיועדות לשימוש יומיומי לתקופה מוגדרת: דו חודשית, תלת חודשית, שנתית.

סוג העדשה יקבע על ידי האופטומטריסט תוך שיקול של נוחות, ראייה ברורה ועלות כלכלית. השימוש בעדשות מגע פשוט וקל ללמידה.

עדשות קשות
כיום רבים מעדיפים להרכיב עדשות מגע רכות – בגלל נוחות ההרכבה. אולם, חשוב לדעת שלעדשות קשות יש יתרונות רבים, במיוחד לאלו המעוניינים להרכיב עדשות מגע באופן קבוע:

  • מאפשרות חדות ראיה גבוהה.
  • מעבירות חמצן בצורה מקסימלית לעין ולכן בריאות יותר וגורמות לפחות סיבוכים מאשר עדשות רכות.
  • לא גורמות ליובש בעיניים.
  • לא סופגות חומרים מהסביבה ולכן נוטות פחות להזדהם.
  • נותנות מענה במקרים של צילנדר גבוה.
  • עמידות זמן ממושך (בין שנתיים לשלוש שנים) מה שמאפשר חסכון כספי.

עדשות מיוחדות
בקליניקה של אופטיקה שמשון אנו מתמחים במתן פתרונות ראייה לאנשים עם מחלות עיניים או בעלי פגיעה עינית כתוצאה מאירוע טראומתי. בעזרת מכשור מתקדם וניסיון עשיר אנו מבצעים התאמת עדשות טיפוליות לכל פציינט בהתאם לצורך האישי.
ניתן למצוא מגוון רחב של עדשות, אשר מותאמות כ"חליפה אישית" לפציינט על ידי אופטמטריסט תוך לקיחת פרמטרים רבים בחשבון בהם: קימורי קרנית, מרשם המשקפיים, גודל הקרנית,וכו'. העדשות יכולות להיות קשות, רכות טיפוליות, מיני סקלרליות, סקלרליות, היברדיות (עדשה קשה ורכה מחוברות יחדיו).

כיום עולם עדשות המגע הפך להיות נתבך מרכזי בטיפול בבעיות עיניים, פעמים רבות טיפול באמצעות עדשות מגע ימנע השתלות קרנית ויפתור בעיות עיניים שלא נפתרו בדרכים שגרתיות.
לנו באופטיקה שמשון ניסיון רב בתחום העדשות המיוחדות וטיפול במחלות עיניים.
לקביעת תור לבדיקת ראייה
מלאו פרטים בקצרה כדי שנוכל לוודא את התור מולכם
שם מלא
טל' נייד
בחרו תאריך ושעה הנוחים לכם
בחר/י תאריך
בחר/י שעה
מס' הנייד שגוי

הצטרפו למועדון הלקוחות שלנו ללא עלות וקבלו עדכונים על מבצעים חדשים באתר ובחנות לפני כולם!

שם מלא
טלפון נייד
מייל